Ájurvéda—Moudrost života

Ájurvéda, která byla vyvinuta před více než tisíci lety v dávné Indii je založena na hlubokém porozumění lidského spojení s přírodou. Vědomosti ájurvédy přicházejí z osvíceného souboru znalostí nazývaného Védy. Véda znamená moudrost a ve spojení s ájur, znamenajícím život, nám předkládá moudrost života.

V dávné Indii byli lidé, kteří kodifikovali tyto znalosti, nazýváni Rišiové neboli Prorokové. Rišiové ájurvédy vyučovali z vyššího stupně vědomí a zdůrazňovali význam získání vnitřního a vnějšího porozumění a ocenění života. Přinášejí rovnováhu do vnitřní  a vnější reality namísto, kde jednotlivec neodlučitelně zná sám sebe.                                                                                                                                                                                                                                Lord Dhanwanti.jpg

Přestože byla ájurvéda stvořena v pradávné Indii, je stále žijícím a aktivním věděním, které je stejně tak mocné dnes jako včera. Ájurvéda nám umožňuje zmocnit se této moudrosti a žít v harmonii a jednotě. Její postoj k životu znamená žít tady a teď, žít v harmonii, ve zdraví a radosti.

Ájurvéda nás učí zachovat rovnováhu v našich životech. Znalosti ájurvédy nám pomáhají porozumět naší vlastní přirozenosti, a učí nás jak zažívat radost a harmonii uvnitř nás i společně s ostatními.

Tělem védské poezie je jednoduchost.
Vitálnem védské poezie je upřímnost.
Myslí védské poezie je jasnost.
Srdcem védské poezie je čistota.
Duší védské poezie je osvícení.
- Sri Chinmoy

Více informací o dóšách…