Význam esenciálních olejů

Čisté esenciální oleje jsou biologickými nositeli zpráv. Nový výzkum ukazuje, že těkavá kapalina obsažená v rostlinách se skládá z mikromolekul, které mohou prostupovat našimi buňkami a prostřednictvím jejich chemických vlastností nás nasměrovat k vibrujícímu zdraví, emocionální harmonii, hojnosti, míru a lásce. Navíc, čisté esenciální oleje působí jako dopravní systém pro zásobování orgánů, tkání, kostí a mozku kyslíkem a živinami.

Čisté esenciální oleje, jež jsou extrahovány z různých květin, trav, ovoce, kořenů, listů, kůry a semen,  jsou životní silou dané rostliny. Prostřednictvím jejich vědomého záměru, ve formě molekul uhlovodíku, jsou čisté esenciální oleje plně schopné poskytnout léčebný přínos a vyléčit každý případ „neklidu“, jež zažívají stejně tak lidé jako i zvířata.


O použitých esenciálních olejích v ájurvédských olejích Service-Plants

Tyto informace jsou pouze pro vzdělávací účely a nejsou určeny k léčení, prevenci nebo diagnostice nemoci. Esenciální oleje se nesmí používat neředěné.

Růže bulharská

Olej Krása květiny obsahuje čistý výtažek z růže bulharské, který byl získán destilací nejkvalitnějších a nejčerstvějších růžových plátků. Používáme absolutně čistý 100% přírodní certifikovaný bio-organický bulharský růžový olej. K výrobě 1kg růžového oleje je potřeba 3000-4000 kg čerstvých růží. V současné době má Bulharsko má více než 300letou tradici v získávání růžového oleje ze vzácných květů růže.

Skutečný a pravý růžový olej, neředěný a neznečištěný může být snadno rozpoznán odborníky. Na druhé straně mohou být laičtí obdivovatelé růžového oleje snadno oklamání. Vzhledem k tomu, že je tato vůně považována za královnu aroma-vůně ve světě a protože je to jeden z nejdražších esenciálních olejů, je často růžový olej padělán, imitován nebo ředěn bezohlednými obchodníky.

Přináší spokojenost a oddanost, zlepšuje vztahy a vyrovnává ženský reprodukční systém. Zvyšuje vibrace a rozšiřuje vědomí. Růže také reprezentují božskou lásku, připomínajíc lidským bytostem, že bez ohledu na to, čím a kým jsou, co udělali nebo kde byli, jsou vždy milováni. Chcete-li otevřít své srdce a vyvolat božskou lásku ve svém životě, aplikujte 1-2 kapky na své srdeční centrum – uprostřed vaší hrudi -  a jemně vetřete krouživým pohybem ve směru hodinových ručiček, zatímco vědomě dýcháte alespoň 30 sekund. Říká se , že růže léčí spojení mezi myslí, tělem a duchem, takže jedinec může zažívat více lásky, čistoty a cítit se ve svém životě dobře.

Vlastnosti:

analgetické, antibakteriální, antidepresivní, antimikrobiální, antiseptické, protivirové, stahující, žlučopudný, deodorant, dezinfekční, močopudné, sedativní, žaludeční tonikum

Použití:

odřeniny, astma, zlomené kapiláry, candida, kašel, deprese, suchá kůže, ekzém, emocionální krize, horečka, bolest hlavy, nespavost, nedostatek koncentrace, přetížení jater, migrény, nevolnost, nervové napětí a potíže související se stresem, špatný krevní oběh, slabá paměť, jizvy, kožní problémy, vrásky a jiné známky stárnutí pleti

Frangipani

Frangipani je nádherně sladce vonící silice, která pochází z květu plumeria. Starodávní Indové věřili, že díky jeho léčivým schopnostem je Plumeria „Stromem života". Říká se, že olej sám o sobě omlazuje, a těm, jež vdechují jeho vůní obnovuje mysl, tělo i ducha.
Frangipani je jedním z esenciálních olejů, které přitahují pozornost díky své vůni, jež vynáší do popředí uklidňující a povznášející vlastnosti duše. Frangipani okamžitě zbavuje mysl a tělo stresu a zklidňuje tak, že se člověk cítí jako v klidném a tichém ráji. Také pomáhá člověku získat důvěru a sebeúctu, zatímco uklidňuje a uvolňuje nervy a svaly těla. Podporuje nalezení vnitřního míru a zvyšování vnitřního i vnějšího uvědomování si sebe sama. Frangipani je součástí ájurvédského oleje Service-Plants pod názevem Olej Věčné světlo .